Гібрид соняшнику Альдазор, як вирішення проблеми вовчку у посівах

09 Листопада 2018

Вовчок соняшниковий (Orobanche cumana) – квітковий паразит, який змінив сферу поширення з диких рослин на культурні – соняшник, близько 150 років тому. Існує теорія, що під час освоєння цілини в степовій зоні дана рослина паразитувала на такому бур’яні, як полин, кількість якого в процесі землеробства зменшувалася, що призвело до зміни вовчком господаря на соняшник. Згодом генетична толерантність соняшнику, в силу активної популяції паразиту, зменшувалася, що змусило селекцію задавати генетичний потенціал стійкості соняшнику до даної рослини.

На сьогоднішній день сільськогосподарські угіддя в значній мірі заражені вовчком. Шкодочинність даного паразита є надзвичайно разючою, наприклад при ураженні 90% культурних рослин у посівах соняшнику врожайність даної культури не перевищить шокуючих 3 ц/Га.

Основні заходи по боротьбі з вовчком:

1. Правильні сівозміни – тривалий час, вважалося, що при висіві соняшнику на одному полі не частіше ніж один раз у 7-9 років – насіння вовчку загине, але вченими було доведено, що воно не втрачає всхожості протягом 14-20 років, але це не визнає даний метод недієвим, оскільки можна впроваджувати рослини-провокатори в сівозміну. Наприклад овес, кукурудза провокують ріст паразита, за рахунок кореневих виділень, але забезпечити життєдіяльність вовчок на даних рослинах не може, в результаті чого гине.

2. Гербіциди (Євролайтинг) – застосування даного гербіциду було досить дієвим, але в силу мутації та набуття резистентності вовчку максимального результату очікувати в сьогоднішніх умовах не варто. Також вагомим мінусом є значна післядія імі-гербіциду. При недостатній кількості опадів попереднє застосування Євролайтингу в значній мірі пошкоджує наступні посіви.

3. Використання стійких гібридів – є чи не найбільш виправданим способом боротьби з паразитом.

«Агро-Ритм» пропонує своє вирішення прогресуючої проблеми:

Селекціонери нашого підприємства  створили високопродуктивний гранстаростійкий гібрид – Альдазор, який є толерантним до рас вовчку (A-H). При виборі даного гібриду товаровиробник позбавляється ряду проблем, які супроводжують його протягом сезону:

1. Генетична стійкість до вовчку зводить до мінімуму його шкодочинність у посівах

2. Підвищена толерантність до діючої речовини трибенурон-метил (Експрес) дає змогу контролювати широкий діапазон бур’янів у посівах. (Можливість одноразового внесення у кількості 50 г/Га)

3. Висока потенціальна врожайність 55-60 ц/Га.

4. Демократична ціна

Гібрид соняшнику Альдазор є надійною інвестицією у майбутній врожай!

09 Листопада
2018

Дивіться також