Гібрид Патриція : високий врожай при базовій волозі

11 Грудня 2018

«Високий врожай при базовій волозі» девіз лінійки гібридів Агро-Ритму

Кукурудза на сьогоднішній день користується неабиякою популярністю серед товаровиробників, оскільки є економічно привабливою тому що перевищує за врожайністю всі зернові культури. Кількість посівних площ на теренах України щороку збільшується, що автоматично створює ажіотаж на ринку насіння.

Вибір гібриду, в силу широкої пропозиції, є непростою і відповідальною справою. Потрібно враховувати безліч моментів, які стають на шляху в період вирощування культури. Лінійку ТОВ «НВП «Агро-Ритм» доповнив новий гібрид кукурудзи «Патриція», який іде в ногу з часом і володіє прогресивним рядом ознак:

Потужна, розгалужена коренева система, як інструмент забезпечення посухостійкості:

На сьогоднішній день одним з основних лімітуючих факторів при вирощуванні сільськогосподарських культур є волога. Технологія вирощування кукурудзи повинна базуватися на збереженні та накопиченні вологи з моменту збору попередника. Лущіння стерні повинно проводитися не пізніше 2-3 днів після збору врожаю з послідуючою боротьбою проти бур’янів до оранки, яку рекомендуємо проводити в серпні. Агроприйом вирівнювання зябу теж варто провести з осені, що в послідуючому позитивно вплине на рівень вологи в ґрунті.

В зонах недостатнього зволоження добре розгалужена мичкувата коренева система відіграє важливу роль, оскільки краще акумулює поживні речовини, навіть за низького рівня вологи, більш продуктивно забезпечує рослину необхідними елементами для повноцінного росту та розвитку, що в результаті формує таку ознаку гібриду, як посухостійкість. В зонах з достатнім рівнем зволоження значно підвищується рівень ефективності використання вологи, та поживних елементів, що містяться в ґрунті.

Щодо живлення слід зазначити, що на 1 тонну формування урожаю кукурудзи винос поживних речовин має наступні пропорції:

N(азот)- 25-35 кг     P(фосфор)- 9-12 кг     К(калій) 30-35 кг

Слід акцентувати увагу на ряд елементів, використання яких нерідко ігнорується, за рахунок недооцінки їх властивостей:

K (калій) – прийнято вважати, що всі види ґрунтів, окрім піщаних багаті на даний елемент і його внесення не є економічно рентабельним, але це помилкове твердження. В межах кореневої зони кукурудзи лише 1-2% елементу є засвоюваним культурою. Дефіцит елементу відображається на рості і розвитку і легко ідентифікується при зборі врожаю: багато початків мають погано виповнену верхівку та багато пустих зерен, в чому часто помилково звинувачують гібриди за недосконалу самоопильність. Виходячи з цього, при виборі основних добрив не слід ігнорувати вміст калію.

Zn (цинк) – це основний мікроелемент для кукурудзи, він бере участь у процесах обміну, синтезує протеїн, хлорофіл, вітаміни, впливає на стійкість до несприятливих умов. Дефіцит цинку відображається на зменшенні інтенсивності росту,через скорочення міжвузлів, з’являються жовті полоси на молодих листах.

S (сірка) – при недостатній кількості даного елементу значно знижується ефективність азотних добрив, які є надзвичайно важливими для кукурудзи, як зернової культури. Недобір 1 кг діючої речовини сірки унеможливлює використання 10 кг азоту.

Слід відмітити еректоїдний тип розміщення листків на стеблі, як акумулятор сонячної енергії

Еректоїдні листки – це листки, що бувають рівні або зігнуті і входять вгору під гострим кутом до стебла. Що це нам дає? Морфологічна будова гібриду «Патриція» забезпечує кращу освітленість листа, що в результаті сприяє фотосинтезу, підвищується використання ФАР. Оскільки сонячна енергія є дуже важливою для основних процесів, то гарно освітлена рослина більш продуктивно реалізовує свій потенціал. Також, на практиці, це дає змогу загущувати посіви, без шкоди загальному результату. Існує не спростована теорія, яка несе в собі наступне твердження: «плюс один освітлений лист в період вегетації – плюс один центнер до врожаю», в силу більш активного перебігу фотосинтезу.

Толерантність до основних хвороб

Гібриди стійкі на генному рівні до поширених хвороб позбавляють нас необхідності проводити фунгіцидні обробки і не піддаються викликаним хворобами ураженням, що в результаті несуть за собою нештатні стресові ситуації, які негативно впливають на рослину.

Ремонтантність

Ремонтантність – це здатність кукурудзи в період фізіологічної стиглості зерна зберігати зеленими частини рослини, що вегетують. Основними перевагами «Патриції», як ремонтантного гібрида є:

  • Вища продуктивність рослини
  • Посухостійкість
  • Толерантність до стеблового вилягання, поширених шкідників
  • Підвищена маса тисячі насінин, за рахунок продовженого функціонування вегетуючих частин

Ремонтантні гібриди мають подовжений період фітосинтетичної активності, що також дає змогу рослині в більшій мірі реалізувати свій потенціал.

Основною особливістю подібних гібридів є високий рівень вологовіддачі, яка є лімітуючим фактором в економічно ефективному вирощуванні кукурудзи. Дана характеристика дає змогу збирати врожай при базовій волозі.

Що ми маємо в результаті?

Патриція – високопродуктивний, ремонтаний гібрид з еректоїдним типом розміщення листків,стійкістю до основних хвороб, високою вологовіддачею. Що дає нам змогу збирати високий врожай при базовій волозі.

Протягом останніх років лінійка гібридів кукурудзи науково-виробничого підприємства «Агро-Ритм», яка представлена наступними позиціями: Маніфік, Монблан, Муасон, Тіадор та новинками: Патриція, Марсель-Н, Симона, Афіна-Н стала запорукою високопродуктивного вирощування кукурудзи на території всіх ґрунтово-кліматичних зон України. Вищевказані гібриди формують феномен ринку, коли якість перевищує ціну, який можливий в силу закритого циклу виробництва (від селекції до реалізації кінцевому покупцю). Європейська якість за вітчизняними цінами обумовлює наступну аксіому: «Кожен новий клієнт стає постійним». Врожайність наших гібридів, залежно від геопозиції товаровиробникабника сягає 165 ц/га, відстежується толерантність до поширених хвороб,та високий рівень вологовіддачі, що поширює коло споживачів представленого нами продукту.

Не втрачайте можливості – працюйте в ритмі часу разом з «Агро-Ритм»!

11 Грудня
2018

Дивіться також